İngilizce Dersler

6. KUR İNGİLİZCE EĞİTİMİ – Orta Seviye

Mükemmel Bir Eğitime Başlıyorsun . İngilizce Konuşmaktan Korkma , Gramer Konularına Çok Takılmadan İlk Olarak Konuşmayı Öğrenmelisin.…

 1. Kalıp ifadeleri öğrenin

Birçok insan doğru cümle kurabilmek için kelimeler ezberler ve doğru şekilde sıraya koymaya çalışır. Bazı öğrencilerin bil­diği kelime sayısı çok fazladır, ama bir tane bile doğru cümle kuramazlar. Bunun sebebi kalıp ifadeleri öğrenmemeleridir. Çocuklar dil öğrenirken, hem kelimeleri hem de kalıp ifadeleri birlikte öğrenirler. Aynı şekilde, siz de kalıp ifadeler ile çalış­malısınız ve kalıp ifadeleri öğrenmelisiniz.

1.000 kelime biliyorsanız, muhtemelen bir doğru cümle kura­mayabilirsiniz. Ama bir kalıp ifade biliyorsanız yüzlerce doğru cümle kurabilirsiniz. Eğer 100 kalıp ifade biliyorsanız, kaç tane doğru cümle kurabildiğinize şaşıracaksınız. Son olarak, eğer 1.000 kalıp ifade biliyorsanız, siz hemen hemen akıcı İngi­lizce’ye sahip birisiniz demektir.

Aylarca kurslara gidip ya da İngilizce eğitimi aldığını düşünen o kadar çok insan, çok basit olan bir cümleyi söyleyemiyor. Mesela BEN TOKUM. İngilizce bilmek, gramer bilmek veya kelime bilmek değil, kalıpları öğrenmektir.

Örneğin; (eat), (look), (write), (read), bu kelime­leri biliyorsunuz;

 • Ne yiyorsun?
 • Ne bakıyorsun?

diyebilir miyiz? Ama what are you eating? (ne yiyorsun) kalı­bını öğrendiğimizde bu kalıp ile öğrendiğiniz kelimeleri düz­gün sırasıyla kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi 1 kalıp ifade ile ne kadar cümle kurabileceğimizi öğrendik.

 • What are you eating? Ne yiyorsun?
 • What are you looking? Ne bakıyorsun?
 • What are you writing? Ne yazıyorsun?
 • What are you reading? Ne okuyorsun?
 • What are you listening? Ne dinliyorsun?

Power Speaking kalıplar bölümü ile bir kalıp ifadeyle sayısız cümleler kurulmasının mükemmel bir örneğidir. Kelime öğ­renmek için saatlerce çalışmayın. Onun yerine, bu zamanınızı kalıp ifadeleri öğrenmeye ayırın ve akıcı İngilizceye daha ya­kın olun.

Point of view stories (odak noktalı İngilizce hikâyeler)

İngilizce gramer dersleri çalışmadan nasıl İngilizce dilbilgisi kurallarını doğru olarak kullanacağınızı öğreneceksiniz. As­lında bu teknik çok basit, kolay ve güçlü bir tekniktir ve araş­tırmalar göstermiştir ki İngilizce gramer öğrenmek için en güçlü tekniktir. Peki, nedir bu teknik? Bu tekniğin adı Point Of View Stories’dir. Bu tekniğin sırrı nedir? Size grameri nasıl öğretir?

Point of view mini story, küçük bir hikâyenin zamanını ya da bir şekilde gramer kurallarını değiştirerek anlatmaktadır. Şimdi size çok basit bir örnek verelim. Size dersleri anlatırken, komik ve ilginç bir hikâye öğretiriz. Bunu ilk defa anlatırken basit zamanda anlatırız.

Örneğimiz: Bir genç var, adı Bill. Bill, mağazaya gider. O bir şişe su satın alır. Su için 2 dolar öder.

Şimdilik mini hikâyemiz bu kadar olsun. Bu hikâyemiz basit zamandı. Şimdilik tek yapmanız gereken bunu sürekli dinle­mektir.

Sonra aynı hikâyeyi geçmiş zamanda anlatırız. Örneğimiz: Bill adında bir genç vardı. Bill dün mağazaya gitti. O, bir şişe su satın aldı. O, su için 2 dolar ödedi.

Evet, şimdilik hepsi bu kadar. Normalde Point of view mini hikâyelerimiz biraz daha uzun ve tabi daha zor olur. Küçük hikâyemizi, gramer kurallarını düşünmeden, geçmiş zamanda da tekrarlı olarak sürekli dinlersiniz.

Küçük İngilizce hikâyeleri dinlerken, gramer kurallarını kesin­likle düşünmeden, sadece anlama yoğunlaşarak dinlersiniz. İşte bu kolay ve zahmetsiz gramer öğrenmedir. Bir sonraki aşa­mada, hikâyemizi gelecek zamanda anlatırız. Bu şekilde küçük hikâyemizi, gelecek zamanda da tekrar tekrar dinleyerek, gele­cek zaman yapısını öğrenirsiniz. Aynı hikâyeyi, (past perfect) tamamlanmamış geçmiş zamanda da dinlersiniz.

Show More

What Will You Learn?

 • İngilizce Kulak Aşinalığı Geliştirmek İçin İlk Çalışmalara Başlayacaksın.
 • Cümle Kalıpları İle Gramersiz Hızlı Cümle Kurma Öğreneceksin.
 • Online İngilizce Kursunda Point Of View Story (Pov) Odak Noktalı Hikayeler İle Kulak Aşinalığı Geliştiren Dinleme Bölümlerle Sokak İngilizcesi Öğreneceksiniz

Course Curriculum

1. İNGİLİZCE CÜMLE KURMA

 • İngilizce Cümle Kalıbı 1.1
  07:00
 • İngilizce Cümle Kalıbı 1.2
  02:20
 • İngilizce Cümle Kalıbı 1.3
  02:50
 • İngilizce Cümle Kalıbı 1.4
 • İngilizce Cümle Kalıbı 1.5

2. İNGİLİZCE CÜMLE KURMA

3. İNGİLİZCE CÜMLE KURMA

Student Ratings & Reviews

4.0
Total 2 Ratings
5
1
4
0
3
1
2
0
1
0
5 yıl ago
It is turning out to be only good for a beginner . I have been expecting a better quality stuff for advance training considering my own 20+ years experience in sales.
5 yıl ago
This is a great course for anyone looking to get into sales or enhance their sales experience. The instructor is wonderful and engaging. Exceeded my expectations, I highly recommend.
No Data Available in this Section
No Data Available in this Section